Barcode: 3770002327227
Pomme Gala 120g
by Good goût
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
no gluten
organic
eu organic
eu agriculture
ab agriculture biologique
Categories
plant based foods and beverages
plant based foods
fruits and vegetables based foods
desserts
fruits based foods
fruits
apples
compotes
sweet apples
apple compotes
gala apples
aliments d origine vegetale
aliments et boissons a base de vegetaux
aliments pour bebe
aliments a base de fruits et de legumes
compotes a boire
desserts au fruit pour bebe
des 4 mois
fruits et produits derives
gouters et desserts pour bebe
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 55.0 kcal |
| Fat | 0.6 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 11.4 g |
| of which sugars | 8.8 g |
| Fiber | 1.4 g |
| Proteins | 0.3 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
99,9 % pomme gala bio, jus de citron bio concentré,
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Shoreditch Smoked
La Fauxmagerie
E NOVA 3
Hot & Savoury - Hoisin ‘Duck’ Noodles
Huel
NOVA 4
Unordinary Oat
Unordinary
C NOVA 3
Cookies And Cream Black
Huel
A NOVA 4
Chick'n & Mushroom
Huel
D NOVA 4
crunchables
C NOVA 4
Chick'n & Mushroom
Huel
NOVA 4
Brixton Blue Vegan Cheese
La Fauxmagerie
E NOVA 3
Camemvert
La Fauxmagerie
E NOVA 4
Hot & Savoury - Cajun Pasta
Huel
D NOVA 4
Sour cream & onion peanuts
The nut factory
A NOVA 4
Organic cashew milk
NOVA 4