Barcode: 00227537
Pure Oats
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
no gluten
Categories
Available in
france, united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 354.0 kcal |
| Fat | 4.8 g |
| of which saturated | 0.8 g |
| Carbohydrates | 62.0 g |
| of which sugars | 0.8 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 11.7 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
pure gluten free oats (100%)
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Lentilles 800g
Auchan
B NOVA 3
Fraise 100% fruits
Auchan
A NOVA 4
Double concentré de tomates.
Auchan
B NOVA 1
Lentilles
Auchan
B NOVA 3
Pois chiches
Auchan
A NOVA 3
Double concentré de tomates.
Auchan
B NOVA 1
Haricots blancs
Auchan
A NOVA 3
Haricots blancs
Auchan
B
Haricots rouge
Auchan
A NOVA 3
Double Concentré De TOMATES
Auchan
B NOVA 1
Pois chiches
Auchan
A NOVA 3
Haricots rouges
Auchan
A NOVA 3