Barcode: 0869763000470
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 400.0 kcal |
| Fat | 5.7 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 65.7 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 57.1 g |
| Proteins | 20.0 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Organic okara
Recipes with Similar Ingredients
Okara(Bean Curd Residue Dish)
11 ingredients
Soy-Enriched Apple Pancakes
4 ingredients
Beef Dog Biscuits
13 ingredients
Whole Wheat Okara Bread
8 ingredients
Okara Oatmeal Carob Chip Cookies Recipe
9 ingredients
Okara Hummus
7 ingredients
Soy Corn Bread
9 ingredients
Vegan Okara Meatballs
13 ingredients
Low-cal Okara Cookies in a Microwave
6 ingredients
Adzuki and Okara Pound Cake
6 ingredients
Baked Whole Wheat and Okara Maple Donuts
5 ingredients
Budget-Friendly Mock Chili Prawns with Okara
14 ingredients
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
CHAI TEA LATTE
oregon chai
C NOVA 4
Golden Glow Granola
The Granola Guru
D NOVA 3
Blended Canola Oil & Extra Virgin Olive Oil
Kangadis Foods Inc.
B NOVA 4
Chai tea
Oregon Chai
B NOVA 1
Chai Slightly Sweet
Oregon
NOVA 4
EXTRA VIRGIN OLIVE OIL
NOVA 2
My mother's delicacies, old world rugala, cinnamon nut
My Mother's Delicacies
D NOVA 4
Extra Virgin Olive Oil
Kangadis Foods Inc.
B NOVA 2
La Perla, Spaghetti
La Moderna
A NOVA 1
Cauli-crust gluten free
C NOVA 3
100% Pure Olive Oil
Kangadis Foods Inc.
B NOVA 2
Bake, fry, or grill seafood, chicken, chops, biscuits, and party snacks
E NOVA 3