Barcode: 0765299000581
Pure organic maple syrup
by Maple Valley
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 3
Labels
organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 367.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 90.0 g |
| of which sugars | 80.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Organic maple syrup
Related Products in Sweeteners
canderel
Canderel
C NOVA 4
Sciroppo d'acero 100% naturale biologico
Coop
D NOVA 2 Eco-Score A
White Chocolate Syrup
Torani
D NOVA 4
Plant-Based Sweetener
Whole Earth
D NOVA 4 Eco-Score A
Brauner Zucker
Südzucker
E NOVA 2 Eco-Score C
Granulated Sugar
Stater Bros
D NOVA 2 Eco-Score A
Vanilla Syrup
PRIVATE SELECTION
D NOVA 4
Hagelzucker
Südzucker
E NOVA 2
Rohrzucker
Sweet Family
E NOVA 2 Eco-Score C
Brauner Zucker
Sweet Family
E NOVA 2 Eco-Score C
Sciroppo d'Agave Bio
Coop, Vivi Verde
D NOVA 1 Eco-Score D
Rohzucker grob aus Zuckerrohr
Migros, canne - Migros, M Classic
E Eco-Score B