Barcode: 3760381261779
Puré original natural
by Mousline
Labels
no gluten
nutriscore
nutriscore grade a
Categories
Available in
spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 345.0 kcal |
| Fat | 0.8 g |
| of which saturated | 0.7 g |
| Carbohydrates | 73.6 g |
| of which sugars | 2.3 g |
| Fiber | 7.0 g |
| Proteins | 7.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Patata 99%, cúrcuma, antioxidante (extracto de romero), emulgente (mono y diglicéridos de ácidos grasos (origen vegetal))
Additives
e392
e471
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Cup Noodles Chicken Flavor
Nissin
NOVA 4 Eco-Score B
Penne Rigate
Panzani
A NOVA 1
White bread
no name
C
Studentenfutter - Classic
Aldi, Farmer naturals, Märsch
D NOVA 3 Eco-Score D
Walnüsse
Rewe
A NOVA 1 Eco-Score D
Amandes
Seeberger
B NOVA 1 Eco-Score E
Bio-Streichcreme Tomate, Paprika, Beluga-Linse
Rewe, Rewe Bio+vegan
C NOVA 4
Huile d'Olive Vierge Extra
Baghlia
Eco-Score D
Nut & fruit mix classic
Alesto, Lidl
D NOVA 1 Eco-Score D
Honey Gold Bite-Size Potatoes
Tasteful Selections
NOVA 1
Pinienkerne
rewe beste wahl
A NOVA 1 Eco-Score E
Pinienkerne
ja!
A NOVA 1 Eco-Score E