Barcode: 0074822300006
PURE PEANUT POWDER
Processing
NOVA 2
Labels
vegetarian
no gluten
no gmos
vegan
non gmo project
plant based
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 417.0 kcal |
| Fat | 12.5 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 33.3 g |
| of which sugars | 8.3 g |
| Fiber | 16.7 g |
| Proteins | 50.0 g |
| Salt | — |
Ingredients
Peanut powder
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Bonduelle Salsifi X3
Bonduelle
A NOVA 3
Flageolets Verts EXTRA-FINS
Bonduelle
A NOVA 4
Spring Carrots
Bonduelle
A NOVA 1
Haricot vert XF CE2 FR
Bonduelle, Bonduelle Food Service, Bonduelle restauration
A NOVA 3
Les Petits Pois & Carottes EXTRA-FINS
Bonduelle
A NOVA 4
Macédoine 1/4 x3
Bonduelle
B NOVA 3
Petits Pois & Carottes Extra-Fins à l'étuvée
Bonduelle
A NOVA 4
Le Petits Pois Extra-Fin
Bonduelle
A NOVA 4
Snijboontjes met witte bonen
Bonduelle
B NOVA 3
Bonduelle rode kool
Bonduelle
B NOVA 4
Baked beans
Bonduelle
B NOVA 4
Flageolets Verts Extra-Fins
Bonduelle
A NOVA 4