Barcode: 3051800800830
Pure Premium Ruby Breakfast
by Tropicana
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 1
Labels
low or no sugar
no preservatives
no added sugar
no colorings
pure juice
Categories
Available in
belgium, france, switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 42.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 8.5 g |
| of which sugars | 8.5 g |
| Fiber | 0.8 g |
| Proteins | 0.7 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Jus d'orange avec pulpe (78%), d'orange sanguine (13%) et de pamplemousse rouge (9%)
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Carrefour Bio Croûtons Grillés Natures Bio
Carrefour BIO
D NOVA 3
Carrefour The Market Touch of Taste Crunchy Mix Graines
Carrefour
C NOVA 1
Carrefour The Market Croûtons Croûtons Frits au Poivre
Carrefour
D NOVA 4
Carrefour Bio Croûtons - Paprika Bio
Carrefour BIO, Carrefour
D NOVA 4
Carrefour The Market Touch of Taste Croûtons Frits Natures
Carrefour
D NOVA 4
Carrefour Bio Croûton - Ail et Persil Bio
Carrefour BIO
D NOVA 4
Carrefour The Market Touch of Taste Croûtons Frits Fines Herbes
Carrefour
E NOVA 4
Carrefour Bio Croûton - Ail et Thym Bio
Carrefour BIO
D NOVA 4
Carrefour The Market Touch of Taste Crunchy Mix Italien
Carrefour
D NOVA 4
Carrefour The Market Croûtons Croûtons Frits à l'Ail
Carrefour
D NOVA 4
Carrefour Bio Croûtons Tomate-Basilic Bio
Carrefour BIO
D NOVA 4
Carrefour The Market Pignons de Pin Grillés Crunchy
Carrefour
A NOVA 1