Barcode: 8436035242900
Pure Premium Soy
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 357.0 kcal |
| Fat | 1.3 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 5.3 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 5.5 g |
| Proteins | 81.0 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Isolat de protéine de soja, émulsifiant (lécitine de soja), cacao en poudre ; arômes et édulcorant (sucratose). ALLERGÈNES: SOJA Peut contenir des traces de gluten, oeufs, lait et poisson.
Allergens
soybeans
Related Products in Dietary Supplements
Blueberry protein
Odwalla
D NOVA 4
Protein one strawberries & cream protein bars
Protein One
NOVA 4
Amped-Up Organic Protein Bars - Double Chocolate Coconut
Dave's Killer Bread
NOVA 4
Strawberries and cream protein bar
Protein one
C NOVA 4
Creamy Protein Bar (Cinnamon Almond Butter)
Nature Balley
NOVA 4
organic protein bar
Dave’s killer bread
NOVA 4
Chewy Protein Bar
Fiber One
NOVA 4
Psyllium en polvo
SaludViva
Peanut Butter Chocolate Chunk
Dave's Killer Bread
NOVA 4
Peanut butter cocoa crumle protein bar
Fiber one
D NOVA 4
Whey protein isolate
Biochem
NOVA 4
Creamy Protein Peanut Butter Chocolate
Nature Valley
NOVA 4