Barcode: 0749826002378
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 380.0 kcal |
| Fat | 12.0 g |
| of which saturated | 7.0 g |
| Carbohydrates | 36.0 g |
| of which sugars | 8.0 g |
| Fiber | 8.0 g |
| Proteins | 40.0 g |
| Salt | 0.9 g |
Ingredients
milk protein isolate, nonfat milk, yogurt cultures, water, erythritol, whey protein isolate, natural flavors, sunflower oil, cocoa processed with alkali, cellulose gel, cellulose gum, sea salt, stevia leaf extract, monk fruit extract
Allergens
milk
Additives
e466
e960
e968
Related Products in Dietary Supplements
Women Heart Health, Bone Health, Thyroid Health Nutritional Shake, Rich Chocolate, Rich Chocolate
Boost
NOVA 4
Mammoth Bar Almond Vanilla
Mammoth Bar
NOVA 3
Finertherapy
Public
NOVA 4
Collagen peptides
Max (Gluco control)
Boost
A NOVA 4
Melatonin
NOVA 4
Melatonin
NATROL
NOVA 4
Mood + Stress 5-HTP 200mg
Natrol
NOVA 4
Melatonin
A NOVA 4
biotin
Natrol
NOVA 4
Protein powder
By sainsbury's
A NOVA 4
Balanced Nutritional Drink
Boost
NOVA 4