Barcode: 0067002309630
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 360.0 kcal |
| Fat | 8.0 g |
| of which saturated | 5.0 g |
| Carbohydrates | 38.0 g |
| of which sugars | 8.0 g |
| Fiber | 4.0 g |
| Proteins | 40.0 g |
| Salt | 0.6 g |
Ingredients
Soy protein isolate, Sugars (maltodextrin, sugar, fructose, dextrose), Whey protein concentrate, Whey protein isolate, Water, Modified palm kernel oil, Milk protein isolate, Canola oil, Corn starch, Tapioca starch, Modified milk ingredients, Dry skim milk, Strawberry solids, Salt, Almond butter, Peanut flour, Gelatin, Glycerin, Maltitol syrup, Maltitol, Natural flavours, Citric acid, Soy lecithin, Lactic acid, Elderberry and sweet potato juice, Cellulose gum, Sucralose (23 mg/50 g), Tocopherols. Contains: Soy, Milk, Almond, Peanut.
Additives
e270
e306
e322
e322i
e330
e422
e428
e466
e955
e965
e965ii
Related Products in Snacks
Biscuit à l'orange
Bisco
E NOVA 4
Frutta di marzapane
E NOVA 4
Fave di cacao
Domori
D NOVA 3
Cappuccino snack
Domori
E NOVA 4
Coffee snack
Domori
E NOVA 4
Tarallini
Bisco
D NOVA 3
Cuori di mandorla
D NOVA 4
Uova di marzapane
E NOVA 4
Biscuits au Yaourt
Biscò, Biscò di Luigi Picerno
E NOVA 4
CRIOLLO
Domori
D NOVA 3
Frutta di marzapane
Dolciaria la Fenice
E NOVA 4
Biscuits aux Pépites de Chocolat
Biscò, Biscò di Luigi Picerno
E NOVA 4