Barcode: 0749826002309
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 380.0 kcal |
| Fat | 14.0 g |
| of which saturated | 8.0 g |
| Carbohydrates | 32.0 g |
| of which sugars | 4.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 40.0 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
Milk Protein Isolate, Partially Hydrolyzed Whey Protein Isolate, Whey Protein Concentrate, Whey Protein Isolate, Casein, Soy Crisps [Soy Protein Isolate, Tapioca Starch, Salt], Soy Protein Isolate, Maltitol Syrup, Glycerine, Fractionated Palm Kernel and Palm Oil, Milk Protein Concentrate, Erythritol, Natural Flavor, Hydrolyzed Gelatin, Brown Rice Syrup, Water, Canola Oil, Yogurt Powder [Whey Protein Concentrate, Nonfat Milk, Yogurt Cultures], Sugar, Citric Acid, Soy Lecithin, Salt, Turmeric (Color), Ground Almonds, Sucralose, Tocopherols Added to Protect Flavor, Sunflower and/or Soybean Oil
Allergens
milk
nuts
soybeans
Additives
e322
e322i
e330
e422
e428
e955
e965
e965ii
e968
Related Products in Dietary Supplements
Fresubin 2 Kcal Neutral
Fresubin
NOVA 4
Fresubin Protein Energy Drink Walderdbeere
Fresubin, Kabi
NOVA 4
Herbe de blé poudre crue
Purasana
Banana bread
Oatsnack
NOVA 4
Fresubin 2 Kcal Waldfrucht
Fresubin, Kabi
NOVA 4
whey protein deluxe
vitalis
A-Z Tabletten
Omni Vit
Balance shake
Vitalis
NOVA 4
Fresubin 2 Kcal Vanille
Fresubin, Kabi
NOVA 4
Drink Geschmack Waldfrucht
Diben
NOVA 4
Fresubin Energy Chocolate
Fresenius Kabi
NOVA 4
Fresubin 2 Kcal Spargel
Fresubin, Kabi
NOVA 4