Barcode: 4770207049992
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 387.0 kcal |
| Fat | 4.4 g |
| of which saturated | 2.2 g |
| Carbohydrates | 8.4 g |
| of which sugars | 3.3 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 79.0 g |
| Salt | — |
Ingredients
whey protein concentrate, emulsifier sunflower lecithin.
Allergens
milk
Additives
e322
e322i
Related Products in Dietary Supplements
Protéine de courge
Uberti, Yogi Pulse
NOVA 1
Spiruline Crue En Poudre Bio - 200 G - Uberti
Uberti
MACA INCAS Pure maca 300 comprimés
mieux vivre la vie
NOVA 1
Formule Détox - 300 g Uberti
Uberti
Citrate effervescent
Belfiori
NOVA 4
Spiruline Française En Comprimés - 100 G - Algo'nergy
Algoenergy
NOVA 4
Spiruline bio
juventis
NOVA 1
Spiruline
Collagène marin
nuvi line
NOVA 4
Collagene marin
nuvi line
Nature Attitude Collagène Marin De Bretagne
Pharmacie Nature 🌿 Micronutrition
Protéine De Chanvre Cru En Poudre Bio - 200 G - Uberti
Uberti