Barcode: 0042608532019
Pure Prune Juice
by Lakewood
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 1
Labels
no gmos
non gmo project
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 75.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 17.9 g |
| of which sugars | 11.2 g |
| Fiber | 1.3 g |
| Proteins | 0.4 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Prune juice from concentrate (water, prune juice concentrate).
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Sok mandarynkowy 100%
K-Favourites
C NOVA 1
Ogórki kiszone
C NOVA 3
Kiełki fasoli mung
Kaufland
B NOVA 1
Kasza gryczana prażona
Kaufland Classic, Kaufland
A NOVA 1
Mąka ziemniaczana
Kaufland Classic,Kaufland,PEPEES
C NOVA 2
Szpinak baby myty
A NOVA 1
Kluski śląskie
K-Stąd Takie Dobre!
C NOVA 3
Chleb Tostowy 4 ziarna
Kaufland Classic
C NOVA 4
Kloßteig
Landfreude, Friweika
NOVA 4
Kapusta kiszona
K-BIO,Kaufland,ARTMAN
B NOVA 3
Trockenpflaumen
Trader Joe's
C NOVA 3
Tempeh Curry
Aldi,My Vay
NOVA 3