Barcode: 0041512086892
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 42.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 8.3 g |
| of which sugars | 3.3 g |
| Fiber | 3.3 g |
| Proteins | 0.8 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Prepared pumpkin.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Refined Vegetable Oil 100% Rapeseed Oil
Pura
B NOVA 2
Vit Hit Perform Mango Passionfruit Matcha Tea Amino Acids 500ml
Vit Hit
B NOVA 4
Roasted Mixed Nuts & Snacks
Philon
B NOVA 4
Classic grissini
Seggiano
C NOVA 3
Meggle, Die Vegane
Meggle
E NOVA 4
Spiced Parsnip Soup
Tideford organics
B NOVA 3
Lentil Spinach Dhal Soup
Tideford
B NOVA 3
Buckwheat and corn fettuccine
NOVA 1
Arborio risotto rice
Seggiano
B NOVA 1
Boost Berry Rooibos Tea + Ginseng
Vit Hit
C NOVA 4
Indian Lentil & Spinach Dhal
Tideford Organics
B NOVA 3
Vegetable lasagne
Charlie Bigham’s
C NOVA 3