Barcode: 0043647130013
Pure Raspberry Jam
Labels
no gmos
non gmo project
Categories
Available in
france, united kingdom, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 268.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 66.0 g |
| of which sugars | 66.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.7 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sugar, Raspberries, Gelling Agent: Citrus Pectin, Acidity Regulator: Sodium citrate
Additives
e331
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Tomates concassees bio
Heinz
A NOVA 1
Macaroni Volkoren
Honig
NOVA 1
Bollenmix gecoate pinda's
Dekamarkt
B NOVA 4
Gepelde walnoten
Démarques
A NOVA 1
Coulis de tomate
Heinz
B NOVA 3
Turks brood
Odenwald
C NOVA 3
Sisi sinas zero sugar
Sisi
C NOVA 4
macaroni xl volkoren
honig
A NOVA 1
Strained tomatos
Heinz
A NOVA 3
Lentil soup
Heinz
B NOVA 4
Beanz
Heinz
A NOVA 3
Pindakaas
Vita D'or
A NOVA 1