Barcode: 4000607000805
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 565.0 kcal |
| Fat | 36.0 g |
| of which saturated | 22.0 g |
| Carbohydrates | 53.0 g |
| of which sugars | 52.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 6.2 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Zucker, Kakaobutter, Vollmilchpulver, Kakaomasse, Emulgator (Lecithine (Soja), Sauerungsmittel (Citronensäure), natürliches Vanille-Aroma
Allergens
milk
soybeans
Additives
e322
e330
Related Products in Snacks
12 Croissants au beurre
Kirkland, Kirkland Signature
E NOVA 4
Shortbread
Kirkland Signature
E NOVA 4
Muffins tout choco
Kirkland
E
Profiteroles dessert
E NOVA 4
Banana bread
Kirkland
E NOVA 4
Croissant aux abricots
D NOVA 4
Gateau anniversaire
E NOVA 4
Tresse noix de pécan
Kirkland
D NOVA 4
Cookies
Costco, sans
E NOVA 4
Donuts Milka x4 Decongele
Milka
E NOVA 3
Shortbread au Chocolat et Pépites de Chocolat
Costco, Kirkland
D NOVA 4
Pains au chocolat
Kirkland
E NOVA 4