Barcode: 0008112100281
Pure Sesame Oil
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 2
Labels
no gmos
non gmo project
Categories
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 800.0 kcal |
| Fat | 93.3 g |
| of which saturated | 13.3 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sesame oil
Allergens
sesame seeds
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Knäcke
Demeter
B
Sok grejpfrutowy
Victoria,Cymes
B NOVA 1
Garlic and Herb potatoes
Jordans
B
Hot Dog Buns
Safeway
C NOVA 4
Morrisons Granary Loaf
Morrisons
NOVA 4
Organic Medjool Green dates
Whole Foods Market
C NOVA 1
Original 100% orange juice, original, orange
C NOVA 1
JA! Bio Mischbrot
Ja - Natürlich
C NOVA 3
Curcuma in polvere bio
Sottolestelle
NOVA 1
Pain boulot complet
Biofournil
B NOVA 3
七種具材の彩り海鮮丼
NOVA 4
Bebida de Soja
BonÀrea
B NOVA 4