Barcode: 5350066180105
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 752.0 kcal |
| Fat | 83.0 g |
| of which saturated | 58.0 g |
| Carbohydrates | 0.7 g |
| of which sugars | 0.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.6 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
MILK cream Made from 100% Maltese cream
Related Products in Dairies
Fresh Goat Milk Cheese
Cypress Grove
D NOVA 3
Bagel shoppe plain cream cheese
Roche Bros Supermarkets Inc.
D NOVA 4
Vanilla bean & brown sugar fresh goat cheese, vanilla bean & brown sugar
C NOVA 3
Long Life Milk
Sainsbury
C NOVA 4
Fresh Goat Milk Cheese With Lavender And Fennel Pollen
D NOVA 3
Jalapeno & herbs fresh goat cheese, jalapeno & herbs
C NOVA 3
Red bell pepper & black garlic fresh goat cheese, red bell pepper & black garlic
C NOVA 3
Semi Skimmed milk
Sainsbury’s
B
Goat milk cheese
D NOVA 3
Ms. Natural Goat Milk Cheese
Cypress Grove Chevre,Ms. Natural
D NOVA 3
Fresh Goat Milk Cheese With Dill And Dill Pollen
D NOVA 3
Plain and simple fresh goat cheese, plain and simple
C NOVA 3