Barcode: 0810121050255
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 343.8 kcal |
| Fat | 1.6 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 6.3 g |
| of which sugars | 3.1 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 78.1 g |
| Salt | 1.8 g |
Ingredients
Cold-Filtered Whey Protein Isolate, Natural & Artificial Flavors, Salt, Xanthan Gum, Silicon Dioxide, Soy and/or Sunflower Lecithin, IGNITORTM Enzyme (Endopeptidase and Exopeptidase), Sucralose, Acesulfame Potassium. ALLERGENS: CONTAINS MILK AND SOY.
Additives
e322
e322i
e415
e950
e955
Related Products in Whey Protein
Mammut Eweiß Vanille
Mammut
A NOVA 4
Whey Protein Hazelnuss Kakao
Bodylab Sports Nutrition
B NOVA 4
Naked Whey
Naked Whey
D NOVA 4
Naked Whey
Naked
D NOVA 4
Whey Protein Concentrate Unflavoured
The Whole Truth
C NOVA 4
WHEY+ Birthday Cake
Legion
NOVA 4
Naked Whey Iso
Naked Whey
NOVA 4
Naked Whey
Naked
D NOVA 4
High Protein Pasteurized Milk Strawberry Flavored
CP,Meiji,ซีพี,เมจิ
A NOVA 4
HIGH PROTEIN
meiji
A NOVA 4
Whey Protein
Muscleblaze
D NOVA 4
Optimum nutrition whey protein
Optimum nutrition
A NOVA 4