Barcode: 5060343743830
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 365.0 kcal |
| Fat | 0.6 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 5.0 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | — |
| Proteins | 84.0 g |
| Salt | — |
Ingredients
Isolat de Protéine de Lactosérum (Lait), Arôme, Epaississant (Gomme de Xanthane), Lécithine de Soja, Edulcorant (Sucralose). Allergènes
Allergens
milk
soybeans
Additives
e322
e322i
e415
e955
Related Products in Frozen Foods
Chicken jumbo popcorn
D NOVA 4
Grilled flamebroiled chicken breast patty with rib meat on a sesame seed bun sandwiches, grilled chicken
D NOVA 4
Southwestern style chicken
B NOVA 4
Breaded nugget shaped chicken breast patties with rib meat nuggets, chicken breast
D NOVA 4
Restaurant style steak fingers strip shaped beef fritters
E NOVA 4
Chicken sandwiches
C NOVA 4
Chicken Breast Strips
Fast Fixin
D NOVA 4
Boneless buffalo style wingz
D NOVA 4
Italian Style Beef Skillet Kit
Advancepierre Foods Inc.
C NOVA 4
Bob evans, fully cooked turkey sausage patties
Bob Evans, Bob Evans Farms Inc
D NOVA 4
Double cheddar pasta with applewood smoked bacon
Bob Evans
D NOVA 4
Breaded strip shaped chicken breast patties with rib meat nuggets, chicken breast
D NOVA 4