Barcode: 00245000
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 377.0 kcal |
| Fat | 4.0 g |
| of which saturated | 2.2 g |
| Carbohydrates | 11.0 g |
| of which sugars | 4.5 g |
| Fiber | 2.6 g |
| Proteins | 73.0 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
Whey Protein Concentrate (Milk), Flavouring, Colouring (Copper Chlorophyllin). Thickener (Xanthan Gum), Sunflower Lecithin, Sweetener (Sucralose).
Allergens
milk
Additives
e141
e141ii
e322
e322i
e415
e955
Related Products in Dietary Supplements
Novanuit Sommeil 30 Gélules
Sanofi
NOVA 4
Arkopharma Défenses Naturelles Royal Dynergie Fortif Stim
Arkopharma
NOVA 4
Ma superfood SPIRULINE comprimés
Marinoë
NOVA 1
Hydrate isotonic
Carrefour
NOVA 4
High protein shots
Carrefour
NOVA 4
Spiruline
Marinoë
Magnévie Stress Resist
Sanofi
NOVA 4
Arkopharma Programme Minceur Detox-starter-booster 30 Jours
arkopharma
Détoxifiant Hépatique
Azing
Arkopharma
NOVA 4
Protein bar
Carrefour
NOVA 4
Whey bio protein
Décathlon
NOVA 4