Barcode: 5060343742017
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 391.0 kcal |
| Fat | 3.8 g |
| of which saturated | 2.2 g |
| Carbohydrates | 20.9 g |
| of which sugars | 10.0 g |
| Fiber | 3.1 g |
| Proteins | 68.8 g |
| Salt | 0.8 g |
Ingredients
Concentré de protéine de lait non dénaturée 82% (Lait Lécithine de Soja) Poudre de cacao, Arôme (Chocolat), Gomme de Xanthane édulcorant (Sucralose) ALLERGENES: Les allergènes sont indiqués par les ingrédients figurant en caractetes gras
Additives
e415
e955
Related Products in Dietary Supplements
Vanilla whey protein blend
Elevation
NOVA 4
Greek Yogurt Protein Chewy Bars
Millville
NOVA 4
Multivite
Multivite
NOVA 4
Protein Meal Advance Bar
Aldi
NOVA 4
Whey Protein Blend
Elevation
NOVA 4
Caramel Nut Bar
Elevation Edulgent Advance Bar
NOVA 4
elevation protein bar
NOVA 4
protein drink
crane
NOVA 4
Protein Meal Bar Double Chocolate
Elevation
NOVA 4
Barretta proteica - biscotto e crema
crane
NOVA 4
Protein Shake Chocolate
Elevation
NOVA 4
Magnesium
Multinorm
A NOVA 4