Barcode: 0832971000037
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 268.0 kcal |
| Fat | 1.6 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 56.1 g |
| of which sugars | 7.3 g |
| Fiber | 2.4 g |
| Proteins | 7.3 g |
| Salt | 1.1 g |
Ingredients
Unbleached wheat flour (niacin, reduced iron, thiamine mononitrate, riboflavin, folic acid) and malted barley flour, water, honey, sea salt, yeast, enzymes.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Paine seminente
Lidl
A
Muesli Crunchy 0%
Crownfield,Lidl
A NOVA 4
Tunesische Datteln (entsteint)
Alesto
D NOVA 4
Dates Medjool
DELUXE
D NOVA 1
Crunchy muesli
Crownfield
C NOVA 4
Riz Jasmin
Lidl
B NOVA 1
Gefüllte Peperoni
Chef select
NOVA 3
Feigen getrocknet
Lidl
D
Pâine integrala
Tastino
A NOVA 4
Cranberries dried & sweetened
Alesto
D NOVA 3
Chocolate Granola
Crownfield, Lidl
D NOVA 4
Cranberries séchées et sucrées
Alesto
D NOVA 3