Barcode: 8013455900346
Purea di Mela e Pera
by Le Fruttine
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
no preservatives
no added sugar
Categories
Available in
italy
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 74.0 kcal |
| Fat | 0.6 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 15.0 g |
| of which sugars | 11.0 g |
| Fiber | 2.9 g |
| Proteins | 0.6 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
MELA 80%, PERA 20%, ACIDIFICANTE: ACIDO CITRICO, ANTIOSSIDANTE:ACIDO ASCORBICO, AROMI
Additives
e300
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Golden original potato chips
Wise
E NOVA 3
Original kettle cooked potato chips
Wise
D NOVA 3
Golden Original Potato Chips
E NOVA 3
Golden Potatoes Original
WISE
D NOVA 3
Original ridged potato chips
Wise
E NOVA 3
Ridgies
Wise
E NOVA 4
New york deli jalapeno kettle cooked potato chips
Wise
D NOVA 4
Potato chips
Wise
E NOVA 4
Potato chips
Wise
E NOVA 4
Flavored ridged potato chips
Wise
E NOVA 4
Wise Honey BBQ
Wise
E NOVA 4
Onion & garlic flavored potato chips
Wise
E NOVA 4