Barcode: 4099200011752
purea di mele
by Sweet valley
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 3
Labels
pasteurized
Categories
Available in
hungary, italy
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 69.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 17.0 g |
| of which sugars | 16.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Mele (94,7%), zucchero, acidificante: acido citrico, Purea di mele. Pastorizzata. antiossidante: acido ascorbico.
Additives
e300
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Tomatenmark
Campo Verde
A NOVA 1
Dinkel Flakes
Campo Verde
C NOVA 3
Weizenmehl 550
Campo Verde
A NOVA 1
Apfelmus
Campo Verde
A NOVA 1
Succo d’arancia
hohes C,Granini Austria
C NOVA 4
Campo Verde Bio Fruchtaufstrich Himbeere 70% Frucht
Campo Verde
C NOVA 4
namli domates salçasi
C
Eckes Granini, Hohes C, Mildes Multivitamin Fruchtsäfte
Hohes C
E
Erdbeere mit 70% demeter-Frucht
Campo Verde
C NOVA 3
Dinkel Kaffee
Campo Verde
C
Biscuits d'épeautre, avoine et cannelle
Campo Verde
D NOVA 3
Campo verde Dinkel Zwieback
Campo Verde
C