Barcode: 3292590832186
Purée 100% céléri
by Thiriet
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 3
Labels
low or no salt
no added salt
triman
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 26.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 2.8 g |
| of which sugars | 2.1 g |
| Fiber | 4.6 g |
| Proteins | 1.5 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Céleris (_céleri_) cuits à la vapeur
Allergens
celery
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Black-eyed peas beans
A NOVA 1
Coeurs de palmiers
Barima
A NOVA 3
Feijoa And Pear Coconut Yogurt
Raglan
C NOVA 4
Bananen-Chips
Morga
E NOVA 4
Chips saveur Bleu Pancetta
Brets
D NOVA 4
Original berry cobbler oatmilk smoothie
C NOVA 4
paté untable de verduras a la toscana
Carlota
D NOVA 3
Pain aux céréales
Biofournil
C NOVA 4
Spicy Black Beans
Whole Foods Market
B NOVA 3
Vico Street Food Saveur Spicy BBQ
Vico
D NOVA 4
Oat Milk Barista Blend
Oatside
NOVA 4
Probio Mango
The Homegrown
C