Barcode: 3560000615101
Purée 100% myrtilles
by bioloklock
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
organic
eu organic
no additives
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 64.5 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 12.0 g |
| of which sugars | 11.3 g |
| Fiber | 2.7 g |
| Proteins | 1.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Myrtilles 100%
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
White hot dog buns
C NOVA 4
Whole grains extra grainy bread
B NOVA 4
12 grain bread
A NOVA 4
Buttermilk sliders buns, buttermilk
C NOVA 4
Potato sliders buns, potato
C NOVA 4
Premium italian bread
D NOVA 4
Country Style Sourdough
Oroweat
C NOVA 4
Sub Sandwich Rolls
Oroweat
D NOVA 4
Sandwich buns
Oroweat
C NOVA 4
Whole grains flax & sesame seed extra grainy bread
B NOVA 4
Country white bread
C NOVA 4
Whole grains
B NOVA 4