Barcode: 3560000615132
Purée 100% Poires
by BioLokLock
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
organic
eu organic
fruits et legumes de france
no additives
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 61.2 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 12.0 g |
| of which sugars | 12.0 g |
| Fiber | 3.5 g |
| Proteins | 0.3 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
POIRES 100%
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Erdbeer Marmelade
Lidl
NOVA 4 Eco-Score A
Chips saveur Petits oignons
Brets
D NOVA 4
Lay's with cheese and onion flavor
Lay's
D NOVA 4 Eco-Score B
Haselnusskerne gemahlen
Back Family
B NOVA 1 Eco-Score E
Passierte Tomaten
Baresa, Italiamo, Baresa - Lidl
A NOVA 1
Bananenchips
REWE Bio
E NOVA 3
Mélange de noix et pistaches
Alesto
B NOVA 4
Chips nature
U
D NOVA 3
west country cheddar and chive sourdough
Coop Irresistible
A NOVA 4
Wallnusskerne
Kaufland
B NOVA 1 Eco-Score E
Aceite de oliva virgen extra
Carrefour BIO
B NOVA 2 Eco-Score C
Houmous de pois chiches et de pâte de sésame - 175g
U, U Saveurs
B NOVA 3 Eco-Score A