Barcode: 3350033884816
Purée amande chocolat
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 3
Labels
organic
eu organic
ab agriculture biologique
triman
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 620.0 kcal |
| Fat | 52.0 g |
| of which saturated | 4.9 g |
| Carbohydrates | 9.9 g |
| of which sugars | 9.9 g |
| Fiber | 12.0 g |
| Proteins | 22.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Amandes complètes décortiquées 88% - chocolat en poudre 10,8% (cacao en poudre 5,8%, sucre de canne roux) - extrait de vanille Bourbon.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Roasted granola
Happy creations
C NOVA 4
Nutbar all natural
2KEEP
D NOVA 4
Brazil et sultana bar
Happy Creations
D NOVA 4
Soft peanut bar
2KEEP
D NOVA 4
All Natural Nut Bar
2KEEP
D NOVA 4
Roasted granola with chocolate & banana
HAPPY CREATIONS
C NOVA 4
Rice crisps apple flavour
Happy Creations
C NOVA 3
Penne carbonara
San Marco
C NOVA 4
Peanut Snaps
PEANUT SNAPS
D NOVA 4
Sonnenblumenkerne
Action, RAW
NOVA 1
Nut Bar Cashew Pumpkin Raisin
2 KEEP NATURAL BITES
D NOVA 4
NUTBAR Hazelnut
2 keep natural bites
D NOVA 4