Barcode: 3390390000115
Purée amande complète
by Jean Hervé
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
no gluten
organic
eu organic
non eu agriculture
eu agriculture
eu non eu agriculture
fr bio 01
made in france
ab agriculture biologique
triman
agriculture ue non ue
bio europeen
fabrique en france
nature progres
Categories
Available in
belgium, france, switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 665.0 kcal |
| Fat | 58.3 g |
| of which saturated | 4.9 g |
| Carbohydrates | 5.1 g |
| of which sugars | 4.6 g |
| Fiber | 12.0 g |
| Proteins | 21.8 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Amandes complètes
Allergens
nuts
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
American blend iceberg lettuce, romaine lettuce, carrots, red cabbage & radishes, american blend
A NOVA 1
Country style some pulp premium orange juice
E NOVA 1
Italian blend of romaine lettuce & radicchio, italian blend
A NOVA 1
Green cabbage, carrots & red cabbage coleslaw mix, green cabbage, carrots & red cabbage
A NOVA 1
Garden salad iceberg lettuce, carrots & red cabbage, garden salad
Hy-Vee
A NOVA 1
Greener supreme blend romaine lettuce, iceberg lettuce, carrots & red cabbage, greener supreme blend
A NOVA 1
Hearts of romaine lettuce
A NOVA 1
Fancy shredded iceberg lettuce, shredded lettuce
A NOVA 1
Spring mix a blend of baby lettuces & greens, spring mix
B
No pulp premium orange juice
E NOVA 1
Romaine lettuce, caesar dressing, croutons & parmesan cheese salad kit, caesar salad
Hy-Vee
C NOVA 4
Original no pulp premium orange juice
E