Barcode: 3460423565017
Purée amande émondée
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
no preservatives
no additives
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 601.0 kcal |
| Fat | 52.7 g |
| of which saturated | 4.1 g |
| Carbohydrates | 14.0 g |
| of which sugars | 4.6 g |
| Fiber | 11.3 g |
| Proteins | 22.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
100% Amande (origine UE/non UE).
Allergens
nuts
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Almond Cashew Omega- 3 Plus Bar
Kind,Kind Inc.
D NOVA 4
Dark chocolate mocha almond bar
Kind, Kind Inc.
D NOVA 4
Peaceworks, Meditalia Artichoke Heart Tapenade
Kind Inc.
C NOVA 4
Lait de Coco
Pure Flow
E NOVA 4
Beurre d’arachide chocolat noir
KIND
D NOVA 4
Kind, 100% healthy whole grains, dark chocolate & cranberry clusters
Kind
C NOVA 4
Banana Nut Clusters
Kind
B NOVA 3
Polenta onctueuse
Tipiak
B NOVA 1
Wheatgrass cold-pressed juice
B NOVA 1
Cinnamon Blueberry Grain Free Granola
Paleonola
D NOVA 3
Healthy Grains Granola Maple Quinoa With Chia Seeds
Kind
C NOVA 4
Raspberry Granola with Chia Seeds
KIND
B NOVA 3