Barcode: 3267110001007
Purée cacahuètes
by Perl'Amande
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
organic
eu organic
fr bio 01
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 637.0 kcal |
| Fat | 52.0 g |
| of which saturated | 7.9 g |
| Carbohydrates | 11.0 g |
| of which sugars | 2.5 g |
| Fiber | 8.7 g |
| Proteins | 27.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Cacahuètes* émondées toastées. *Issues de l'agriculture biologique Peut contenir des fruits à coque et du sésame.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Bolognese
Kania
NOVA 3
Bio Kokos Natur ohne Zuckerzusatz
Lidl, PlantA, Vemondo
C NOVA 4
Jasmijnrijst / Ris jasmin
Golden Sun
Instant Noodles vegetable flavour
Kania, Lidl
NOVA 4
Mexican Style Grains
Taste OF
C NOVA 4
Salted Crisps
Lidl
D
Peanut Butter Smooth
Maribel
C NOVA 1
Veganer Räucherlaxx
Vemondo,Lidl
D NOVA 4
getrocknete Erbsen
Golden Sun
A
Spaghetti
Combino
B NOVA 1
Gingerbread biscuits
Favorina, Lidl
D NOVA 4
Quinoa
Taste Of
B NOVA 1