Barcode: 3760091728777
Purée Cajou
by Ethiquable
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 1
Labels
fair trade
organic
eu organic
non eu agriculture
small producers symbol
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 609.0 kcal |
| Fat | 45.3 g |
| of which saturated | 14.9 g |
| Carbohydrates | 28.4 g |
| of which sugars | 9.5 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 21.8 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
noix de cajou
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Chipotle BBQ Potato Chips
Siete
D NOVA 3
Chocolate Covered Banana
oats overnight
C NOVA 4
White Chocolate Raspberry
oats overnight
A NOVA 4
SIETE
Chipotle BBQ potato chips
C NOVA 3
Organic fruit crunchables apple and strawberry
That’s it
C NOVA 1
Mexican Hot Chocolate
Oats Overnight
A NOVA 4
Oats Overnight
Kirkland
A NOVA 4
Hint Serrano of Sea Salt & Vinegar Potato Chips
Siete
D NOVA 3
Strawberry banana Oats
Oats Overnight
A NOVA 4
Honey Oat Cereal
Oats Over Night
A NOVA 4
Cherry Pie
Oats Overnight
C NOVA 4
Pear & Apple Crumble
Oats Overnight
A NOVA 4