Barcode: 3269714112547
Purée d'ail
by Le coq noir
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
organic
eu organic
non eu agriculture
eu agriculture
eu non eu agriculture
fr bio 10
made in france
ab agriculture biologique
triman
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 309.0 kcal |
| Fat | 27.0 g |
| of which saturated | 3.6 g |
| Carbohydrates | 11.0 g |
| of which sugars | 1.1 g |
| Fiber | 6.4 g |
| Proteins | 3.1 g |
| Salt | 1.9 g |
Ingredients
Ail* (58%) (France et Espagne), huile de tournesol, huile d'olive vierge extra*, jus de citron*, sel, poivre* *Produit issu de l'agriculture biologique Une légère coloration verte peut apparaitre, cela n'altère en rien la qualité du produit.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Yoder's, original juice, orange
Yoder's, Lipari Foods Operating Company Llc
C NOVA 1
100% pure pulp free orange juice
Yoder's
D NOVA 1
Ground organic flaxseed
A NOVA 1
Pic-a-nut, roasted & salted peanuts
Pic-A-Nut
C NOVA 3
Roasted & Salted Almonds
Lipari Foods Operating Company Llc
C NOVA 3
Ground Flaxseed, Cocoa, Strawberries & Blueberries
Linwoods
C NOVA 1
White quinoa
A NOVA 1
100% pure orange juice
Yoder's, Lipari Foods Operating Company Llc
C NOVA 1
Jlm, cashews
Jlm
D NOVA 3
100% pure orange juice
Yoder's, Lipari Foods Operating Company Llc
D NOVA 1
All Natural Organic Raw Sunflower Seeds
Jlm
NOVA 1
Roasted & Salted Sunflower Seeds
Jlm, Lipari Foods Operating Company Llc
NOVA 3