Barcode: 3350033828445
Purée d’Amande
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
organic
eu organic
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 670.0 kcal |
| Fat | 60.0 g |
| of which saturated | 6.0 g |
| Carbohydrates | 7.0 g |
| of which sugars | 6.1 g |
| Fiber | 7.2 g |
| Proteins | 22.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
100% amandes origine Espagne émondées et grillées issues de l’agriculture biologique
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Wine Tree Tomato
Tradiciones Andinas
A
Valdosta Pecans Glazed Mix
Sahale Snacks
C NOVA 3
California Almonds Dry Roasted
Sahale Snacks
D NOVA 3
Chulpe Corn
Tradiciones Andinas
A
Valdosta Pecans
Sahale Snacks
Little Lad's, Granola, Orange, Almond
Little Lad's Bakery
C NOVA 3
Pomegranate Vanilla Flavored Cashews Glazed Mix
Sahale Snacks
D
Little Lad's, Cashew Date Granola
Little Lad's Bakery
D NOVA 3
Little Lad's, Granola, Original
Little Lad's Bakery
C NOVA 3
Naranjilla
Naturally Pomegranate Flavored Pistachios Glazed Mix
Sahale, Sahale Snacks
D NOVA 4
Classic Fruit + Nut Trail Mix
Sahale Snacks
D NOVA 3