Barcode: 3770011009459
Purée d’amande 100%
by Meelk
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
organic
eu organic
nutriscore
nutriscore grade a
ab agriculture biologique
triman
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 601.0 kcal |
| Fat | 52.7 g |
| of which saturated | 4.1 g |
| Carbohydrates | 14.0 g |
| of which sugars | 4.6 g |
| Fiber | 11.3 g |
| Proteins | 22.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Amandes émondées.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Penne Rosa Gluten Free Vegan Pasta And Sauce, Penne Rosa
Vegan eats
B NOVA 3
Mesquite bbq kettle chips
D NOVA 4
Global Medium Extra Virgin Olive Oil
California Olive Ranch
B NOVA 2
Hanan, Pinalax, Green Tea, Pineapple Artichoke
Fitoperu Export Import S.A.C
B
Global Robust Extra Virgin Olive Oil
California Olive Ranch Inc., California Olive Ranch
B NOVA 2
Global Medium Extra Virgin Olive Oil
California Olive Ranch Inc., California Olive Ranch
B NOVA 2
California Reserve Arbequina Extra Virgin Olive Oil
California Olive Ranch Inc., California Olive Ranch
B NOVA 2
Kettle potato chips
D NOVA 4
Extra virgin olive oil
C NOVA 2
California Olive Ranch, Extra Virgin Olive Oil
California Olive Ranch Inc.
B NOVA 2
Global Mild Extra Virgin Olive Oil
California Olive Ranch Inc., California Olive Ranch
B NOVA 2
California Reserve Arbosana Extra Virgin Olive Oil
California Olive Ranch Inc., California Olive Ranch
B NOVA 2