Barcode: 3266191007878
Purée d'amande coco
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 1
Labels
organic
eu organic
non eu agriculture
eu agriculture
eu non eu agriculture
fr bio 01
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 681.0 kcal |
| Fat | 61.0 g |
| of which saturated | 18.0 g |
| Carbohydrates | 7.0 g |
| of which sugars | 6.0 g |
| Fiber | 6.9 g |
| Proteins | 21.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
poudre de lait de coco
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Corn, Whole Kernel
Signature Select
C NOVA 3
Corn oil
C NOVA 2
Tomato sauce
A NOVA 4
Fruit mix in extra light syrup with peaches, pears & grapes
A NOVA 3
Fruit cocktail
B NOVA 3
Safeway, refreshe, coconut water
B NOVA 1
Diced tomatoes with green chiles
B NOVA 4
Yellow cling peach pieces in light syrup
B NOVA 4
Blueberries
Signature SELECT
A NOVA 1
Yellow cling peach slices in light syrup
B NOVA 4
Tomato sauce
A NOVA 4
Whole kernel golden sweet corn
C NOVA 3