Barcode: 3267110000857
Purée d'amande complète
by L'Amandaie
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
no gluten
organic
vegetarian
eu organic
vegan
no lactose
the vegan society
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 625.0 kcal |
| Fat | 55.2 g |
| of which saturated | 4.6 g |
| Carbohydrates | 5.6 g |
| of which sugars | 5.6 g |
| Fiber | 8.0 g |
| Proteins | 22.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
_Amandes_ complètes.
Allergens
nuts
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Ruby Grapefruit in Slightly Sweetened Water
TrueFruit
C NOVA 3
Salad
Sundia
B NOVA 3
True fruit cherry medley
B NOVA 4
PERFECT PEACH yellow cling peach chunks in extra light syrup
truefruit
B NOVA 4
Patra
Maharana
D NOVA 3
Citrus Salad
Sundia
B NOVA 3
Pineapple Chunks in Pineapple Juice, Not From Concentrate
TrueFruit
A NOVA 1
No Sugar Added Ruby Grapefruit
TrueFruit
B NOVA 4
MANDARIN ORANGE
truefruit
B NOVA 3
Sundia, true fruit, tropical medley, papaya and pineapple chunks in light syrup
Sundia
B NOVA 4
Thai Rice Flour
Soeos
B NOVA 1
Ruby Grapefruit in Slightly Sweetened Water
Sundia, TrueFruit
B NOVA 3