Barcode: 3266191006567
Purée d'Amandes
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
organic
certified by ecocert
eu organic
100 natural
fr bio 01
green dot
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 651.0 kcal |
| Fat | 57.4 g |
| of which saturated | 4.7 g |
| Carbohydrates | 5.7 g |
| of which sugars | 5.7 g |
| Fiber | 7.6 g |
| Proteins | 26.1 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
_Amandes_ mondées.
Allergens
nuts
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Figues seches
Sabor Amalga
C NOVA 1
frutos secos pipas
Itac
C NOVA 1
Arándanos deshidratados
itac
D NOVA 3
Chips cuites au chaudron
Tegusta
D NOVA 3
Dattes
Sybarites
D NOVA 4
Chips Allumettes
Sans marque
D NOVA 3
Maíz dulce
Hortalizas las Adoberas
B NOVA 3
Cocktail Selección
itac
D NOVA 3
Dattes de Tunisie
Boudjebel, Lyna
D NOVA 1
6 Tortillas sans gluten
Old El Paso
C NOVA 4
Chips allumettes
L’aperitif
D NOVA 3
Tortilla Oignons
Te Gusta
C NOVA 4