Barcode: 3329757004824
PUREVIA
by Pure Via
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
no artificial flavors
no preservatives
no colorings
nutriscore
nutriscore grade d
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 364.0 kcal |
| Fat | 13.0 g |
| of which saturated | 7.9 g |
| Carbohydrates | 65.0 g |
| of which sugars | 23.0 g |
| Fiber | 1.7 g |
| Proteins | 7.4 g |
| Salt | 0.7 g |
Ingredients
Sachet de préparation pour brownie (235 g): farine de bié, sucre, édulcorant : érythritol, cacao maigre en poudre, poudres à lever : diphosphates et carbonates de sodium, sel. Sachet de chocolat noir à 70% de cacao (102 g):pâte de cacao, sucre, beurre de cacao, émulsifiant : lécithine de soja, extrait de vanille
Additives
e322
e322i
e450
e450i
e500
e968
Related Products in Snacks
Tostitos with hint of lime
Tostitos
D NOVA 4
Organic coconut sesame seed cluster snack
trader Joe's
E
Sesame Bars with Honey
Exclusive Brands
D NOVA 4
Magic Masala
Lay's
D NOVA 4
Tostitos Rounds
Tostitos
C NOVA 3
Rounds Tortilla Chips
Tostitos
C NOVA 3
Dark Chocolate Orange Sticks
Trader Joe's
E NOVA 4
Gummi Candy Pizza
Exclusive Brands
D NOVA 4
All butter scottish shortbread assortment
Marks & Spencer
E NOVA 3
Ginger snaps
Hollandia
E NOVA 3
Fizzy Candy
Soda Blasters,Exclusive Brands
E NOVA 4
Popping candy
NOVA 4