Barcode: 4901005520790
プリッツ 熟トマト
Processing
NOVA 4
Available in
japan
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 517.0 kcal |
| Fat | 23.7 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 64.3 g |
| of which sugars | 61.3 g |
| Fiber | 3.1 g |
| Proteins | 9.0 g |
| Salt | 1.5 g |
Ingredients
小麦粉、植物油脂、ショートニング、砂糖、トマトペースト、イースト、ベジタブルペースト、ドライトマトエキス、食塩、オニオンシーズニング、セロリエキス、乾燥ほうれんそう、デキストリン、酵母エキス/加工デンプン、調味料(無機塩等)、乳化剤、香料、酸味料、香辛料抽出物、
Allergens
gluten
milk
soybeans
Additives
e1400
e14xx
Related Products in Snacks
POPCORN SUCRE
Movies Pop
E NOVA 4
Pop Corn Sucré
Poppies
E NOVA 4
SACHET POPCORN SUCRE
Movies Pop
E NOVA 4
GOBELET POPCORN SUCRÉ
Movies pop
E NOVA 4
Movies, Pop corn caramel
Sphere production
E NOVA 4
Movies Popcorn
Sphere Production
E NOVA 4
POPCORN CARAMEL
Movies pop
E NOVA 4
Maïs popcorn
Movies Pop
A
Cornes de gazelle
Patisseries Du Monde
D NOVA 4
125G Pop Corn Caramel Teddy's
Sphere Production
E NOVA 4
Pop Corn Caramel
Movie Pop
E NOVA 4
Makrouts
Patisseries Du Monde
C NOVA 4