Barcode: 0070778048207
Purity, lemonade
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 46.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 11.7 g |
| of which sugars | 11.3 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Water, high fructose corn syrup, contains less than 2% of lemon juice concentrate, orange juice concentrate, citric acid, lemon pulp, ascorbic acid (vitamin c), natural flavors.
Additives
e330
Recipes with Similar Ingredients
Related Products in Beverages
Sirop de grenadine
Frigolet
NOVA 4
BIB rosé 5l Manadier costières de Nîmes
costières de nimes
Crème de sardine au whisky
La belle-iloise
NOVA 3
Noix de coco pur sucre de Canne
Frigolet
E NOVA 4
Brossard - lot de 3 savane pocket x 7 cacao noisettes + 1 paquet offert - 756gr
Brossard
NOVA 4
Mousse de Homard au Cognac
La belle-iloise
NOVA 4
Sirop De Citron Bien Vu,
Bien vu
E NOVA 4
Cup Cappuccino 7 Gobelets Opercules
Top
E NOVA 1
Côtes Du Rhône 2009
Vielli A Vernusse Exelent
NOVA 3
Sirop de peche
Frigolet
NOVA 4
Sirop de Menthe
Frigolet
NOVA 4
Citron Zeste
Frigolet
NOVA 4