Barcode: 7897001050751
Purity Soja Pêssego
by Cocamar
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
no gmos
fsc
fsc mix
Categories
Available in
brazil
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 38.0 kcal |
| Fat | 0.8 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 7.0 g |
| of which sugars | 6.7 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Água, extrato de soja, açúcar, suco concentrado de pêssego, aromatizante, estabilizante: carboximetilcelulose, acidulante: ácido cítrico, antioxidante: ácido ascórbico, corantes naturais: carmim e urucum e edulcorante: sucralose
Additives
e300
e330
e466
e955
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Wawa, Cookies & Cream Flurricane, 16 Oz
Wawa
D
Olive Garden, Frozen Cappuccino, Vanilla
Olive Garden
E
Sbarro, Mtn Dew
Sbarro
E
Isotonic Drink
Go Sport
D NOVA 4
Joe's Crab Shack, Blue Moon, 22 Oz
Joe's Crab Shack
B
Isotonic drink
Go Sport
E NOVA 4
Starbucks, Peach Tranquility Herbal Tea, Tall
Starbucks
B
Captain D's, Diet Coke, Small
Captain D's
B
Taco Bell, Red Sangria, 16 Fl Oz
Taco Bell
B
California Pizza Kitchen, J Lohr Seven Oaks Cabernet Sauvignon, 6 Oz
California Pizza Kitchen
B
Auntie Anne's, Hi C Fruit Punch, 16 Oz
Auntie Anne's
B
Red Robin, Electric Watermelon
Red Robin
E