Barcode: 0771410519832
Purnature, maple vinegar
by Purnature
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 133.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 33.3 g |
| of which sugars | 33.3 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Maple vinegar, pure maple syrup, water.
Related Products in Condiments
Thousand island new york style dressing
Western Family
D NOVA 4
Enchilada sauce
C NOVA 4
Pasta sauce three cheese
B NOVA 4
Thousand island dressing
Western Family
D NOVA 4
Western family, steak sauce, zesty
Western Family
E NOVA 4
Ketchup
Western Family
D NOVA 4
Pasta sauce
B NOVA 4
Organic Dijon Sharp, Flavorful & Velvety Smooth Mustard
Natural Directions
E NOVA 3
Organic Yellow Classic Mustard: Smooth & Mellow
Natural Directions
D NOVA 3
Glaze dipping sauce
D NOVA 4
Pasta sauce
A NOVA 4
Organic Ketchup
Natural Directions
D NOVA 2