Barcode: 0744994003837
Puro, corn meal coarse
by Puro
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 1
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 355.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 77.4 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 3.2 g |
| Proteins | 6.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Corn meal, iron, niacin, thiamine, riboflavin and folic acid.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Hummus Piccante
Annas Best
C NOVA 3
Hummus nature
Anna's best
C NOVA 3
Hummus Nature
M Budget
C NOVA 4
Soja birchermüesli
V-love
Soupe de carottes
Migros Bio, Migros Industrie
C NOVA 4
Fettuccine aux œufs
Migros Bio
C NOVA 3
Knöpfli aux œufs
Migros Bio
C NOVA 3
Hummus
Anna‘s
soja classic
V -Love Migros
A NOVA 1
Baguette au levain
Groupe BISA Migros
C NOVA 4
V-love soja fraise
Migros, V-Love
B NOVA 3
Soupe de courge
Migros Bio, Migros Industrie
C NOVA 3