Barcode: 8428919500282
Puro jarabe de arce
by Maple Joe
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 2
Categories
Available in
france, spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 266.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.5 g |
| Carbohydrates | 66.4 g |
| of which sugars | 58.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Jarabe de arce,
Related Products in Sweeteners
Light Brown Sugar
Southern Home
E NOVA 2
Granulated sugar
E NOVA 2
Pure Maple Syrup Amber Rich
MacDonald's
E NOVA 2
Organic Blue Agave Syrup
President's Choice
E
Pure Fancy Molasses
President's Choice
D
Stevia Extract Zero Calorie Sweetener
Southern Home
A NOVA 4
Granulated sugar
E NOVA 2
Powdered Sugar
Southern Home
E NOVA 2
Dark brown sugar
Southern Home
E NOVA 2
Extra fine granulated sugar
Southern Home
E NOVA 2
Pure Maple Syrup Amber Rich
MacDonald's
E NOVA 2
Original Table Syrup
President's Choice
E NOVA 4