Barcode: 0884394007971
Puro me smoothie
by OKF
Available in
spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 54.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 14.0 g |
| of which sugars | 12.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
WATER, FRUCTOSE, RED GRAPE JUICE 5%, CANE SUGAR, _SKIM MILK POWDER_, BLUEBERRY JUICE 1%, MANGO JUICE 1%, STABILIZER(CELLULOSE GUM), FLAVORS, ACIDITY REGULATOR (CITRIC ACID, TRISODIUM CITRATE), _SOYBEAN POLYSACCHARIDE_, SALT, EMULSIFIER (SUCROSE ESTERS OF FATTY ACIDS) COLORS/_E129_, E133). _LACTOBACILLUS_, VITAMIN COMPLEX (C, E, B3, A, B6, B2, B1)
Allergens
milk
soybeans
e129
lactobacillus
milk
soybean polysaccharide
Additives
e129
e133
e330
e331
e331iii
e466
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Epinards Bio
PAROLE GOURMANDE
A NOVA 3
Velouté de Tomate au Basilic
FOUBERT
B NOVA 3
Baby kiwi à grignoter
Nergi
A
Modilac expert
Laboratoire Modilac, Modilac, Savencia
NOVA 4
Kiwi-Beeren / Mini-Kiwi
Nergi
Velouté de champignons
Joubert
B NOVA 3
Myrtille bio
Parole Gourmande
D NOVA 4
gnocchi di patate
LA GNOCCHERIA
C NOVA 3
Haricots blancs
Joubert
B NOVA 3
Flageolets bio
Parole Gourmande & Tradition Française
B NOVA 3
Haricots verts bio
Parole gourmande
A NOVA 3
Mes céréales - Cacao de 6 mois à 3 ans
Modilac
NOVA 4