Barcode: 4571104437765
プロテイン21000ゼリー
Processing
NOVA 4
Available in
taiwan
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 54.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 6.2 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | — |
| Proteins | 7.2 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
ホエイプロテイン (ニュージーランド製造)、砂糖、寒天/トレハロース、酸味料、香料、増粘剤 (グァーガム)、カラメル色素、甘味料(アセスルファムK、スクラロース)、ナイアシン、V.E、 V.B2、V.B1、V.B6、葉酸、V.B12、 (一部に乳成分を含む)
Allergens
milk
Additives
e150a
e406
e950
e955
Related Products in Dietary Supplements
GoodDiet Protein Bar Coconut
Big Basket Good Diet
A NOVA 4
Septilin 100 Tabs
NOVA 4
Nestle Resource High Protein
Nestle
A NOVA 4
Power Up 20g Protein Bar Coffee Crush
Yoga Bar
NOVA 4
Cosmix Plant Protein
Cosmix
NOVA 1
As It Is Whey Protein
Atom
NOVA 4
Atom Creatine Monohydrate
Atom
NOVA 4
Himalaya Quista Active
Himalaya
D NOVA 4
Whey Protein Chocolate Flavour
Apollo Life
A NOVA 4
Daily 10g Protein Bar
Yoga Bar
NOVA 4
Pro clean Plant protein
Yoga Bar
NOVA 4
Ensure Chocolate Flavour
Abbott
E NOVA 4