Barcode: 3103220034798
Purple Cola, Pik
by Haribo
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
green dot
new
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 335.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 76.0 g |
| of which sugars | 47.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 5.6 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
sirop de glucose; sucre; gélatine; dextrose; acidifiants : acide citrique, acide malique; correcteurs d'acidité: citrate tricalcique, malate acide de sodim; agent d’enrobage: cire de carnauba; arôme; concentrés de fruits et de plantes: patate douce, radis, carthame, citron, spiruline; colorants: bleu patenté V, carotènes végétaux, anthocyanes; sirop de sucre inverti.
Additives
e131
e160a
e160aii
e163
e296
e330
e333
e333iii
e428
e903
Related Products in Snacks
Keks&go
Corny
E NOVA 4
Corny
Corny
NOVA 4
Protein Power Coconut
Corny
C NOVA 4
Corny Big Strawberry
Corny
D NOVA 4
Corny big
Corny
D NOVA 4
Big chocolate biscuit & marshmallow
Corny
E NOVA 4
Corny Chocolate Banana
Corny,Semper
E NOVA 4
Haferkraft Blueberry-Chia
Corny, Schwartau
E NOVA 4
Hafer Kraft Skyr
Corny
D NOVA 4
Flapjack
Corny
E NOVA 4
Fruity Blaue Multifrucht
Schwartau
D NOVA 4
Haferkraft Kakao
Corny
D