Barcode: 0738529000231
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 429.0 kcal |
| Fat | 3.6 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 82.1 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 3.6 g |
| Proteins | 14.3 g |
| Salt | 1.2 g |
Ingredients
Purple corn flour: purple corn and salt. pumpkin seed flour: pumpkin seed, white corn flour.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Tesco Black And Green Olives With Feta 150G
Tesco
D NOVA 3
Weetabix
Weetabix
A NOVA 3
Tesco Goodness Apples
Tesco
C
Creamy Mash Peanut Batter
Manitoba
C NOVA 4
Piccolo tomatoes
Tesco finest, Tesco
A NOVA 1
Soft Apricots
Tesco
C NOVA 1
Pan mini bonbon
C NOVA 3
Allinson's Scandalous Seeds Wholemeal Bread
Allinson's
A NOVA 4
Coconut Oil 100% Pure Virgin
E
Riz aux champignons de paris
Uncle Ben's
B NOVA 4
Granary
Hovis
C NOVA 4
Mixed nuts
Tesco
C NOVA 1